Oto Periyodik Bakımı

Motorlu araçların performansını yüksek tutmak ve güvenli sürüş sağlamak amacıyla belirli aralıklarla (gün veya km) kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Oto periyodik bakım sayesinde kontrollerin yapılmasıyla oluşabilecek ciddi hasarların önüne geçilebileceği gibi sürüş konforunu da arttırdığı düşünülerek kaza risklerini minimize etmektedir. Teknik Oto Servis hizmetleri arasında bulunan periyodik bakım kapsamları talebe göre aşağıdaki sıralamaya göre yapılmaktadır.

Lastik Bakımı
Aracın yol ile temasını sağlayan lastiklerin güvenli sürüş ölçülerinde olması güvenliğin birinci aşamasıdır, bu bağlamda lastik derinlik ölçümleri sibop kapak ve muhafaza durumları kontrol edilmektedir. Teknik Oto Servisimiz, periyodik bakım hizmeti almaya gelen aracın öncelikle lastik ölçümlerini yapmakta ve sorun varsa araç sahibine uyarı ve ikazlarını yapmaktadır. Balans, basınç düzeyi, hava ve ya nitrojen seviye kontrolleri ve varsa eksikliği giderilmektedir.

Motor Yağı Değişimi
Teknik Oto Servis aracın sınıfına ve özelliklerine göre 15 bin km. bakımı, 30 bin km. bakımı, 45 bin km. bakımı gibi periyodik yağ değişimi gereken araçlarda gerekli ölçümleri yaptıktan sonra birinci sınıf motor yağı ile değişimleri yapmaktadır. Motor yağı, aracın çalışması esnasında hareketli parçalar arasında bir yağ filmi oluşturarak sürtünme ve aşınmanın önüne geçmektedir. Motor yağı içerdiği katkılar sayesinde motor parçalarını temizler ve uzun km lerce aracın orjinalliğini muhafaza eder.

Yağ Filtresi Değişimi
Motor yağını süzme ve yağlama kanallarının açık kalmasını sağlayan yağ filtresinin zamanında değişiminin yapılması gerekmektedir. Yağlama kanallarının açık kalması motorun performansını korumaya yardımcı olmaktadır. Zamanın da değişen filtreler kanalların tıkanmasının önüne geçmekte ve bu da aracınızın daha uzun km yol yapmasına imkan sunmaktadır. Teknik Oto Servis, her sınıf araca en kaliteli marka yağı ile değişim hizmeti sunmakta, kalite ve uygun fiyat politikası ile siz müşterilerine uygun şartlarda hizmet vermektedir.

Hava Filtresinin Değişimi
Teknik Oto Servis araç motoruna sürekli temiz hava girdisini sağlayan hava filtrelerini periyodik olarak değiştirmekte, havadaki tozu süzerek motora temiz hava girişi sağlayan hava filtresinin yeni olması sebebiyle aracın sürüş performansının standart düzeyde olmasını ve yakıt performansının olması gereken düzeyde olmasını sağlamaktadır.

Polen Filtresi Değişimi
Özellikle yaz aylarının zorunlu ihtiyacı olan klimanın otomobil içerisinde temiz hava sirkülasyonunu yapma görevini eksiksiz yapabilmesi için polen filtresinin düzenli olarak bakımının yapılması ve zamanında değiştirilmesi gerekmektedir. Polen filtrelerinin zamanında değişimi sağlığımızı da olumlu yönde etkilemektedir. Bakımsız filtreler bakteri üremesine zemin hazırlamaktadır.

Klima Sistemi Kontrolü
Özellikle sıcak iklimlerde vazgeçilmez ihtiyaç olan klimaların düzenli çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Teknik Oto Servis tarafından klima ölçümleri yapılmakta ve niteliğine göre gazı tamamlanmakta, boru kontrolleri ve sirkülasyon kontrolleri yapılmaktadır.

Yakıt Filtresi Değişimi
Teknik Oto Servis periyodik bakım kapsamında aracın sürüş performansı ve yakıt tasarrufunu sağlayan en önemli parçalardan olan yakıt filtresi aracın depodan pompaya kadar olan geçiş sürecinde yabancı maddeleri süzerek yakıtın temiz şekilde pompaya ulaşmasını sağlayan yakıt filtreleri performans, yakıt tasarrufu ve çekiş gücünü sağlamaktadır.

Akü Bakım ve Değişimi
Teknik Oto Servisinde periyodik bakım hizmetini alan aracın, akü bağlantı kabloları, elektrolit seviye kontrolleri, kutup başı kontrol ve temizlikleri ve voltaj ölçümleri yapılmaktadır. Araca ilk hareketi veren akü standart seviyesi altındaysa, dinamolara zarar vereceğinden ve sürüş esnasında istenmeyen sorunlara sebep verebileceğinden normal seviyelere çıkmayacağı düşünülen akülerin değişimi gerçekleştirilmektedir.

Ateşleme Buji Kontrolü
Teknik Oto Servis tarafından benzinli araçlarda yakıt hava karışımının ateşlenmesini sağlayan buji kontrolleri yapılmakta ve hasar tespitinde değişimi gerçekleştirilmektedir. Bujilerde meydana gelecek sorunlar neticesinde araç tekleme yapabilmekte ve ateşleme sorunundan dolayı farklı hasarlar açabilmektedir. Teknik Oto Servis güvencesiyle periyodik bakımlarınızda size aracınızın durumu bildirilmektedir.

Fren Sistem Kontrolü
Sürüş emniyetinin başında frenler gelmektedir. Hayati öneme sahip bu bölümler mutlaka her kuşkulanıldığında ve periyodik bakımlarda detaylı kontrol edilmelidir. Teknik Oto Servis’te alacağınız periyodik bakım hizmetinde, ön ve arka fren balata kontrolleri, fren hortumları, fren hidroliği kontrol edilmekte, göze çarpan her sorun detaylı bir şekilde araç sahibine bildirilmektedir. Teknik Oto Servis bakımını yaptığı her aracı kusursuz çalışır halde teslim etmekte ve bir daha ki bakımınıza kadar gönül rahatlığı ile sürüş yapmanızı sağlamaktadır.

Far ve Aydınlatma Sistem Kontrolü
Teknik Oto Servis, İstanbul geneline oto bakım hizmeti vermekte olup motorlu araçların özellikle güvenli trafik için gerekli olan aydınlatma ekipmanları olan ön ve arka farlarına bakım ve onarım hizmetleri sunmaktadır. Işık ölçümleriyle görüş mesafe ayarları yapılmakta, tüm lamba kontrolleriyle keyifli sürüşler için fark edilir ayarlamaları yapmaktadır.

Süspansiyon Sistem Kontrolü
Teknik Oto Servis periyodik bakım esnasında amortisörler, rot başı ve rotillerin kontrollerini sağlamakta, problemler varsa giderip yol tutuş performansını etkileyen bu parçaların tamirini veya değişimini sağlamaktadır.

Egzoz Sistem Kontrolü
Servisimizde egzoz bağlantı nokta kontrolleri yapılmakta, çatlak kopma var ise tamirini gerçekleştirmekte, paslanma, çürüme var ise değişimleri gerçekleştirmektedir.

Oto arıza, periyodik bakım ve tamir ihtiyaçlarınız için