Oto Klima Hizmetleri

Araç klimaları ev tipi klimalar ile aynı mantıkta çalışır. Klima araçları soğutmanın yanı sıra araçta bulunan havanın nemini de azaltır.
Araç klimalarının bir diğer fonksiyonu araç camlarında oluşan buğuyu gidermektir. Klima sisteminde havanın nemi yoğunlaştırılarak su olarak atılır. Klima açık iken havalandırma deliklerinden gönderilen havanın kuru olması sebebiyle özellikle kışın oluşan camlardaki buğu kolay bir şekilde giderilir.

Oto Klima Kompresörü Tamiri
Klima kompresörü, araç klimasının beynidir. Bu organ çalışmadığında iklimlendirme sistemi çalışmaz. Klima kompresöründe arıza varsa, durum ciddi demektir. Bu durumda ya kompresör değişir ya da yerinden çıkarılarak hasar giderilir ve tekrar yerine takılır. Klima gaz dolumu, dezenfeksiyonu, polen filtresi değişimi de klima kontrolü ve bakımı anlamında yapılan önemli bakım ve onarım işlemleridir.

Oto Klima Tamiri
Araç klimaları, oto elektrik sistemiyle ilgili parçalardır ve iklimlendirmeyi ve havalandırmayı araç içinde mümkün kılarak konforlu bir yolculuk sunarlar. Soğuk kış günlerinde üşümeden yolculuk etmek ya da aşırı sıcaktan etkilenmeden araç kullanabilmek önemli bir sürüş konforu sunar. Ancak farklı sebeplerle oto klima arızaları oluşabilir. Peki, araç kliması neden bozulur başka bir deyişle oto klima arıza sebepleri nelerdir?

Araba Klima Arıza Neden Olan Etkenler
Klima arızalarının farklı sebepleri olabilir. Özellikle kış aylarında uzun süre klima kullanılmaması nedeniyle iyi yağlanamayan klima sistemi parçaları aşınarak soğutucu gazın kaçak yapmasına müsait hale gelir. Bu durumda klima gazı dolumu yapılması gerekir. Arızalanan klima kompresörü de bir başka neden olabilir. Bazen sorun sadece klima göstergesinde ya da polen filtresinde de olabilir. Böcekler, sinekler, kirli hava polen filtresini tıkayarak çalışmayı zorlaştırabilir. Bu durumda da çözüm polen filtresi değişimidir.

Araç Klima Temizleme
Konforlu bir yolculuk için klima çok önemlidir. Ancak oto klima bakımı , sadece konforlu bir yolculuk için değil, güvenli sürüş, sağlık ve yakıt tüketimi optimizasyonu gibi konular için de önemli. Peki, araç klima temizliği nasıl yapılıyor ? Bu konuda kendi başınıza yapabileceğiniz basit temizlik işlemleri de var ancak temelde aracınızın klimasını düzenli olarak uzman ellerde temizletmeniz tavsiye edilir.

Araç Klima Bakteri Temizliği ve Fiyatları
Ortamdaki havayı sirküle ederek soğutma ve ısıtma sağlayan klimalar, radyatör peteği, klima filtresi gibi parçalardan oluşurlar. Söz konusu parçalar, dışarıdan aldığı havayı süzerek sirküle eder ve ısıtma ya da soğutma sağlar. Ancak bu parçalar belirli periyotlarla temizlenmelidir. Temizleme sağlanmazsa ortama verilen hava, özellikle çocuklar için tehlikeli olabilir. Ayrıca zamanla klima, işlevini yapamaz hale gelebilir. Klima dezenfektasyonu son derece önemli bir konudur. Klima bakteri temizliği belirli aralıklarla mutlaka yapılmalıdır.

Oto Klima Gazı Dolumu
Klimanın gaz dolumunu aksatmamak gerekir. Periyodik bakımda da kontrol edilmesine rağmen bazen ihmal edilen klima gazı eksildiğinde klima soğutma veya ısıtma işlevini yerine getiremez olur. Ayrıca gereksiz çalışarak enerji tüketir. Klima gaz dolumu için randevu alabilirsiniz. Online olarak teknikotoservis.net/randevu adresinden randevu talebi oluşturabilir ya da teklif isteyebilirsiniz. Klima dezenfeksiyonu ya da polen filtresi değişimi gibi işlemler için de servisimizi tercih edebilirsiniz.

Klima Temizliği Hizmeti ve Fiyatları
Klima kanallarında ısı, nem ve karanlığın bir araya gelmesiyle koku üreten bakteriler oluşur. Kokunun bir diğer sebebi ise değiştirilmemiş polen filtreleridir. Havadaki toz ve nemli havanın bir araya gelmesiyle polen filtreleri bakterilerin yaşaması için uygun bir hale gelir. Aşırı tıkanan klima kanalları sistemin çalışmasını zorlaştıracağı için yakıt tüketimini bile arttırabilmektedir.
Teknik Oto Serviste yapılan klima dezenfeksiyon işlemi ile havalandırma kanallarının temizliği sağlanır. Polen filtresi değişimi ile birlikte klimadan kaynaklanan rahatsız edici kokular yok olur.

Klima Polen Filtresi
İçeri giren havayı temizlemek ana işlevidir. Dışarıdan gelen havayı polen, partikül ve diğer kötü maddelerin çoğundan arındırdıktan sonra havanın ortama girmesini sağlar. Bu yönüyle aslında hem insan sağlığı için çok önemli bir işlevi vardır hem de klimanın randımanlı çalışması için temiz ve yeni olması gereken bir parçadır.

Polen Filtresi Değişimi
Klima, arabayla yolculuğu konforlu kılan en önemli detaylardan birisidir. Evet, ısıtmalı koltuklar, döşemede terletmeyen kumaş dokusu, iç mekan ferahlığı gibi ayrıntılar da konfor odaklıdır ama klimasız araçta ne yaz ne de kış konfor olmaz. Ancak araba kliması da bakım ister. Klima bakımı, polen filtresi değişimi, klima dezenfeksiyonu, klima kontrolü gibi başlıklar mutlaka dikkate alınmalıdır. Aksi halde oto klima soğutmama sorunu, ısıtmama sorunu, kötü koku sorunu ya da fazla enerji tüketimi sorunu yaşanabilir. Oto klimasının ömrünü uzatmak, randımanlı soğutma ve ısıtma sağlamak üzere en önemli işlemlerden biri de oto klima polen filtresi değişimidir. Klima soğutması ile, ısıtma ile ya da havalandırma ile içeri giren havayı temizleyen bu önemli parçanın üreticinin de belirttiği belirli periyodlarla ve bazen de kötü hava koşulları nedeniyle vaktinden önce değişmesi gerekir. Teknik Oto Servis klima problemleri için güvenilir sonuçlar sunar. Araç kliması soğutmuyorsa ya da çalışmıyorsa size en yakın Teknik Oto Servise uğrayarak hızlı ve konforlu bir biçimde çözüme ulaşabilirsiniz.

Oto arıza, periyodik bakım ve tamir ihtiyaçlarınız için