Oto Mini Onarım Hizmeti

Otomobillerin kasko sigortalarında belirtilen limitler dahilinde, aracın kasko poliçesi hasarsızlık indirim oranı bozulmadan yapılan düzeltmelere mini onarım denir.

Mini Onarım; araçların kaporta, boya, iç döşeme, plastik tampon, ön cam gibi hasarlı parçaları üzerinde belirli ölçü ve limitler dahilinde, sigortalının ücret ödemediği ve poliçenin hasarsızlık indirimini etkilemeyen özel bir hizmet paketidir.

Otomobillerin kullanım sırasında veya park halinde maruz kalabileceği küçük ölçekli hasarlar kasko poliçesi hasarsızlık indirimi bozulmadan Oto Teknik Servis tarafından onarılmaktadır. Araç hasarlarının mini onarım kapsamında tamir edilmesi zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra hasarların lokal boya yöntemi ile yapılması sayesinde araç orjinalliğinin korunması sağlanır.

Mini onarım hizmeti limit ve ölçüleri ile ilgili bilgiler sigorta şirketlerinin poliçelerinde belirtilmektedir.

Oto Teknik Servis mini onarım hizmeti kapsamı dışında kalan hasarlar oluştuğunda hasar onarımını sigorta müşterilerine en düşük maliyet ile yapılmasını sağlamaktadır.

Mini Onarım Neleri Kapsamaktadır?
Sigorta Mini onarım teminatı kapsamında kasko hasarsızlık indirimi bozulmadan alınabilecek hizmetler;

 • Leke çıkarma
 • Ön cam tamiri
 • İç döşeme tamiri
 • Plastik tampon ve parça tamiri
 • Boya tamiri, mini yama
 • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme
 • Boyasız kaporta göçük düzeltme

Mini Onarım Hizmetinin Faydaları

 • Hasarsızlık indirimi bozulmaz.
 • Sigorta kapsamına giren hasarlar için ücret ödenmez.
 • Araç orjinalliği bozulmaz, hasarı giderecek ölçüde kaporta ve boya onarımı yapılır.
 • Araç ikinci el değeri korunur.

Mini Onarım Kaskoyu Bozar Mı?
Mini onarım hizmeti sigorta şirketleri ile yapılan sözleşme kapsamında belirli ölçü ve limitler dahilinde mutabık kalınan hasarların onarılması işlemini kapsamaktadır. Ancak; hasarsızlık indiriminin bozulması konusu tamamıyla sigorta şirketinin inisiyatifinde olup, hizmet sağlayıcısı hasarsızlık indiriminin bozulup bozulmayacağını belirlemez.

Hasarsızlık indirimi bozulması veya bozulmaması ile ilgili olarak sigortalının, acente veya sigorta şirketinden bilgi alması gerekmektedir. Ayrıca hasarsızlık indiriminin bozulmaması için sigortalının mutlaka bir dilekçe aracılığıyla yazılı beyanda bulunup hasarının giderilmesi konusunda başvuruda bulunması ya da anlaşmalı kaza tutanağı ile müracaat yapmış olması gereklidir. Ancak burada yine tasarruf rüculu, hasar poliçelerinde hasar koruma klozları olup olmadığıyla ilgili olması nedeniyle tamamıyla sigorta şirketinin tasarrufudur.

Sürücülerin kasko poliçelerinde mini onarım teminatı varsa trafikte karşılaşılan ufak ölçekli hasarlarda tutanak düzenlemek ile zaman kaybetmeye gerek kalmadan en yakın Oto Teknik Servis’e gelmeleri yeterlidir.

Oto Teknik Servis hizmetlerinden faydalanmak mümkün.

Sigorta ölçüsel limitleri dahilindeki tüm hasarları hasarsızlık indirimi bozulmaksızın mini onarım teminatı kapsamında yapılabilir. Prosedürler ile uğraşmadan mini onarım kapsamında giderilecek hasarlar için para tasarrufu sağlamak mümkündür.

Mini onarım işlemleriyle ilgili ihtiyaçlarınız için Oto Teknik Servis sitemizden online randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Oto arıza, periyodik bakım ve tamir ihtiyaçlarınız için